dlaczego warto ćwiczyć boks

9 powodów dla których warto trenować boks

Zastanawiasz się nad zapisaniem się na sztuki walki? Nie wiesz jaką sztukę wybrać? Zacznij od boksu i sprawdź, czy jest to sport dla Ciebie. Tutaj przedstawiamy 9 powodów dla których warto trenować boks.

Kto może trenować boks?

Boks jest dla wszystkich, którym pozwala na to zdrowie. Jest to dobry sport dla mężczyzn, jak i dla kobiet oraz dzieci. Jednak zanim zdecydujemy się na ten sport, sprawdźmy, czy nie ma dla nas przeciwwskazań.

Przeciwwskazania

Różne choroby układu krążenia, problemy z układem szkieletowym, zwyrodnienia stawów, inne choroby związane z układem kostno-stawowym. Zanim zapiszemy się na kurs, najpierw sprawdźmy u fizjoterapeuty lub lekarza sportowego, czy nie widzi u nas przeciwwskazań do uprawiania boksu.

zalety boksu
Źródło: pixabay.com

Zalety boksu:

 • Poprawienie kondycji – czyli ogólne poprawienie zdrowia, dzięki lepszej kondycji mniej się męczymy i mamy więcej siły i chęci do życia.
 • Poprawienie koordynacji ruchowej – niezwykle ważne aspekty codziennego życia. Ciało bardziej giętkie, to ciało mniej podatne na urazy.
 • Wyładowanie stresu – jeśli nie radzimy sobie ze stresem w życiu, warto zacząć uprawiać sport, który pomaga redukować stres. Podczas treningu wyładujemy nadmiar emocji na worku treningowym. To jest najlepszy sposób na rozładowanie emocji po stresujących dniach.
 • Poprawienie refleksu i spostrzegawczości.
 • Nauka cierpliwości, szacunki i pokory – a właśnie tego brakuje nam w dzisiejszym świecie. Dlatego warto ćwiczyć boks, dzięki niemu nauczymy się cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia celu, szacunku do przeciwnika, a także pokory.
 • Praca nad poprawą koncentracji – dzisiaj tak wiele rzeczy zajmuje naszą uwagę, że czasami trudno skupić się na osiągnięciu jednego, konkretnego celu. Dzięki trenowaniu boksu nauczymy się koncentracji.
 • Zwiększenie pewności siebie – jeśli jesteśmy nieśmiali, mało w nas pewności siebie to sport kontaktowy, boks, to idealny sposób na przełamanie się i na pracę nad większą pewnością siebie.
 • Pokonywanie własnych słabości – ćwicząc boks uczymy się pokonywać własne słabości. Dzięki temu wiemy, że aby osiągnąć określony cel musimy pokonać długą drogę walcząc z własnymi słabościami, pokonując je nie jeden raz, a wiele razy.
 • Wzmocnisz swoją siłę fizyczną. Boks jest świetnym przygotowaniem do kursu samoobrony.

Zapisz

Zapisz

One thought on “9 powodów dla których warto trenować boks

 1. JolaJolanta 7 lutego 2019 at 14:02

  Polecam wybrać się na trening bokserski 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.