Na czym polega Badminton?

Myśląc o grze badminton zaraz przypominają mi się lata dzieciństwa. Pamiętam bardzo dobrze, kiedy to całymi grupkami kolegów i koleżanek schodziliśmy się, aby w niego grać. Stół do badmintona znajdował się wtedy, zresztą tak jak i dziś w naszej wiejskiej remizie. Potrafiliśmy w niej spędzać długie godziny i grać w badmintona śmiejąc się przy tym. No dobrze dosyć tych wspomnień, skupmy się na badmintonie. W tym artykule wytłumaczę na czym dokładnie ta gra polega.

Badminton

Na początek wspomnę, że gra badminton jest grą bardzo starą, dlatego trudno określić jej genezę. Badminton na świecie najbardziej popularny jest w krajach wschodniej Azji (Chiny, Japonia, Korea itd.) oraz w Danii. Swoją popularność, w latach 70 XX wieku zdobył także w Polsce. Ma on tutaj również swoje miasta, w których jest bardzo popularny, a są to m.in. Suwałki, Głubczyca, Dębica i Słupsk. Skoro wiemy już co nieco o badmintonie to teraz powiedzmy na czym on polega. A więc gra w badmintona polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki. Gra rozgrywana jest na punkty. Stół do badmintona ma pole o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Natomiast siatka ma szerokość 76 cm i jest zawieszona na wysokości 1,524 m. Lotka ma masę, która sięga granic od 4,74 g do 5,50 g, a wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych). Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub drużyna wygrywa dwa sety. Badminton to gra, w której liczy się czas reakcji, technika, ale przede wszystkim kondycja fizyczna.

Jak jasno wynika z powyższego gra w badmintona nie jest skomplikowana. Dlatego towarzyszy nam od wielu wielu lat. W badmintona grali, nasi dziadkowie, rodzice, my, a z biegiem lat zaczną i w niego grać nasze dzieci. Dlatego śmiało można stwierdzić, że badminton to gra pokoleniowa.