hantle

Bądź fit bez wychodzenia z domu!

Aura na dworze nie zachęca cię do aktywności na świeżym powietrzu? Tłum ludzi na siłowni sprawia, że ćwiczenia w tym miejscu nie są dla Ciebie komfortowe? W tym wypadku świetnym rozwiązaniem będą akcesoria treningowe do treningu w domu!

Hantelki – to jedne z najbardziej uniwersalnych akcesoriów treningowych, sprzęt ten pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także wyrzeźbienie mięśni. Niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu można schować je pod łóżkiem, czy w szafie. Wybierając hantle, warto zwrócić uwagę na te, które mają możliwość dokładania obciążeń o różnej masie.

źródło: Hop-Sport.pl

Stepper – urządzenie pozwala zaangażować te mięśnie, które normalnie angażuje się, wchodząc po schodach, z jego pomocą możemy wyrzeźbić dolne partie ciała. To akcesorium treningowe nie obciąża stawów kolanowych i kręgosłupa tak jak wchodzenie po schodach.

Piłka gimnastyczna – ćwiczenia na takiej piłce pozwalają na wzmocnienie mięśni całego ciała, pozwalają także usprawnić pracę narządów wewnętrznych, a także wypracować równowagę oraz doskonalić umiejętności motoryczne. Z piłki gimnastycznej można także korzystać zamiast fotela do biurka, siedzenie w ten sposób zmusza mięśnie do ciągłego kontrolowania pozycji ciała, a także zachowania równowagi. Siedzenie na tym akcesorium treningowym pozwala na zmniejszenie ryzyka przeciążenia kręgosłupa oraz niwelowaniu bólów pleców.

Wałek podwójny – sprzęt ten pozwala na urozmaicenie treningu, dzięki niemu możemy dostarczyć mięśniom dużą dawkę energii. Kółko do ćwiczeń może wydawać się niepozornym sprzętem, ćwicząc z nim, musimy się wykazać dużą wytrwałością oraz cierpliwością.

akcesoria treningowe
źródło: Hop-Sport.pl

Skakanka – pół godziny treningu ze skakanką pozwala spalić nawet 300-400 kcal. Regularny trening ze skakanką pozwala na poprawę wyglądu łydek, ud, pośladków, a nawet ramion. Ćwicząc ze skakanką, wzmacniasz górne partie ciała, a skóra ramion staje się jędrniejsza, a tym samym wygląda zdrowiej.

Pilates z obręczą – obręcz do ćwiczeń służy do wprowadzenia dodatkowego oporu podczas ćwiczeń. To akcesorium treningowe działa na różne partie w zależności od tego, gdzie je umieścimy, od tego zależy, która grupa mięśni pracuje najintensywniej przyrząd może zostać umieszczony w dłoniach, między udami, kolanami, czy rękami.