Którą bieżnię wybrać?

W obecnych czasach, czy to w Polsce, czy też za granicą coraz częściej spotkamy ludzi otyłych, czy też z nadwagą. Spowodowane jest to m.in. złymi nawykami żywieniowymi i brakiem ruchu z naszej strony. Jak się okazuje próbujemy z tym walczyć. Dlatego też w tym celu przechodzimy na różne diety, ćwiczymy lub uprawiamy jakiś sport. I słusznie, bo to właśnie ruch jest podstawowym czynnikiem niezbędnym w spalaniu zbędnych kilogramów. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Przeszkodą najczęściej jest zmienna pogoda i brak czasu z naszej strony. Dlatego znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kupno bieżni do domu. Dzięki niej będziemy mogli ćwiczyć o każdej porze dnia, niezależnie od pogody. Decydując się na jej zakup pozostaje nam jeszcze jedna kwestia do ustalenia, a mianowicie którą wybrać – bieżnię magnetyczną, czy elektryczną? Aby choć trochę ułatwić wybór między nimi w tym artykule omówię każdą z osobna.

Źródło: abcfitness.pl
Źródło: abcfitness.pl

Na początek należy wspomnieć, że niezależnie od tego, jaką bieżnię wybierzemy uzyskamy takie same efekty.

A więc bieżnia elektryczna jak sama nazwa wskazuje zasilana jest prądem elektrycznym. Ma wbudowany silnik o odpowiedniej mocy. Dlatego dzięki temu możemy dostosować prędkość bieżni do wskazanego przez nas tempa biegania.

Natomiast bieżnia magnetyczna pozbawiona jest zasilania elektrycznego. Zaczyna działać pod wpływem naszych mięśni. Dlatego ćwiczenia na bieżni magnetycznej wymagają nie tylko rozruszania naszych mięśni nóg, ale także rozruszania taśmy bieżni.

Mam nadzieję, że w tym artykule dość jasno omówiłam bieżnię magnetyczną i elektryczną. Dla jednych lepsza będzie magnetyczna, dla innych elektryczna, dlatego też każdemu pozostawiam decyzję, co do wyboru odpowiedniej dla niego bieżni.