Chcesz żeby kobieta Cię w końcu słuchała – zostań trenerem fitness!

Często na hasło „trener personalny” myślimy od razu ”to nie dla mnie”. Kiedy chcemy zacząć ćwiczyć szukamy różnych rozwiązań, pomysłów w Internecie, zapisujemy się na zajęcia grupowe. Prawda jest taka, że większość z nas ćwiczenia wykonuje niepoprawnie a co za tym idzie nasze wysiłki idą na marne bądź mogą nawet zakończyć się kontuzjami.

a

Pierwsze co – rozgrzewka

Rozgrzanie ciała jest bardzo ważne przed wykonywaniem ćwiczeń. Powinniśmy rozgrzewać się na rowerku bądź bieżni. W zależności od tego jak intensywnie ćwiczymy na wybranym sprzęcie spędźmy około 10 minut. Następnie przechodzimy do ćwiczeń. Możemy zacząć od dobrze nam znanych wykroków, kolejno do przysiadów i brzuszków. Pamiętajmy jednak by brzuszki wykonywać zgodnie z poleceniem naszego trenera – robienie brzuszków na ilość i bezmyślne machanie głową nigdy nie sprawi, ze nasz brzuch będzie płaski.

Ćwiczenia na maszynach są nie tylko dla facetów

Kobiety z reguły skupiają się na ćwiczeniach na maszynach na pośladki i uda. Wiele urządzeń jest do tego odpowiednio przystosowanych. To ulubiona maszyna kobiet, które siadają na niej i ćwiczą z książką w dłoni. Wystarczy ustawić odpowiednie obciążenie i pochylić się pod odpowiednim kontem. Wtedy lepiej pracują partie, które chcemy wyćwiczyć. Poza tym warto skierować stopy do środka, tak, żeby do odpychania używać całych nóg, a nie tylko boków stóp.

b

Brzuszki – ale jak je dobrze wykonywać?

Po tych wszystkich ćwiczeniach możemy odczuwać duże zmęczenie. Ale nie powinnyśmy się od razu zniechęcać. Wręcz przeciwnie. Takie pozytywne zmęczenie powinno sprawiać, że mamy ochotę uczestniczyć w zajęciach fitness. Każdy z nas wybiera taką formę jaka mu najbardziej odpowiada. Jedni wolą pójść na siłownie, inni ćwiczyć w domu ćwicząc na macie, z ciężarkami, czy z piłką. Taki trening jest o wiele bardziej efektywny niż zajęcia fitness na których wszyscy robią to samo. Warto więc zainwestować w osobistego trenera i ćwiczyć tak jak nasze ciało potrzebuje.