Ćwiczenia na piękne ramiona dla kobiet dzięki hantlom

   W dobie XXI wieku każdy z nas bardzo dba o siebie. W tym celu przechodzimy na różne diety oraz ćwiczymy na różnorakich urządzeniach. To właśnie ruch jest bardzo potrzebny w spalaniu kalorii. Dzięki niemu mamy lepszą kondycję fizyczną i np. nie czujemy zadyszki wchodząc na piąte piętro naszego bloku. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jazda na rowerze, rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność. Nie wszyscy jednak mają czas, aby go uprawiać. Dla osób, którym brakuje czasu znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest kupno hantli do domu. No właśnie, ale czy wszyscy na pewno wiedzą, co to takiego te hantle? Założę się, że nie! Dlatego w tym artykule postaram się rozwikłać tą zagadkę.

A więc hantle to sprzęt sportowy, który najczęściej możemy spotkać w clubach fitness i siłowniach. Wykorzystuje się je do ćwiczeń fitness, ćwiczeń ogólnych i rozwojowych. Swoje zastosowanie znalazły także w ośrodkach rehabilitacyjnych, gdzie są bardzo pomocne przy rehabilitacji. Mamy bardzo dużo różnych typów hantli, np. winylowe, żeliwne, piaskowe, itd. Ich waga również jest niezwykle zróżnicowana, w zależności od potrzeb. Dlatego wyróżniamy hantle o ciężarze: 0,5 kg, 0,75 kg , 1,0 kg , 1,5 kg , 2 kg , 3 kg , 4 kg , 5 kg , 10 kg , 15 kg , 20 kg , 25 kg , 30 kg , 50 kg. Hantle o tej wadze możemy najczęściej spotkać w sklepach sportowych, sklepach fitness bądź ośrodkach rehabilitacyjnych. Hantle możemy także podzielić ze względu na kształt. I tak oto wyróżniamy hantle:

  • długie
  • krótkie
  • okrągłe
    Gdy wybierzemy już odpowiednie hantle dla siebie warto jest ułożyć odpowiedni zestaw do ćwiczeń. Warto jest podejrzeć np. na yo tube jakie ćwiczenia proponują profesjonaliści.