Czas na hydrokolonoterapię

Coraz więcej znanych i sławnych osób przyznaje się do stosowania metody hydrokolonoterapii. Słyszymy nawet o przypadkach, kiedy to dziennikarze, fotoreporterzy przyłapują ich bezpośrednio w klinikach odchudzających, w których stosuje się tę właśnie metodę. Zapewne zastanawiacie się teraz cóż to za nowoczesna metoda? Jednym słowem hydrokolonoterapia to świetne rozwiązanie, na odchudzanie. Decydując się jednak na taką metodę, chcemy o niej wiedzieć znacznie więcej. Przede wszystkim na czym polega, jak wygląda zabieg i w szczególności czy jest bezpieczny.

woda

Tak więc metoda hydrokolonoterapii to nic innego, jak płukanie jelita grubego za pomocą wody i specjalnie do tego celu przystosowanego urządzenia. Stosuje się ją po to, żeby usunąć toksyny i złogi pokarmowe z organizmu. Na zalegające złogi i zaparcia u człowieka wpływ ma przede wszystkim nieprawidłowa dieta, alkohol, przetworzona, modyfikowana żywność oraz szybkie tempo życia.

Osobom, które będą miały taki zabieg, zaleca się przejście na dietę lekkostrawną. Zabieg hydrokolonoterapii jest bezbolesny i bezpieczny. Odbywa się w higienicznych warunkach i jest przeprowadzany przez osobę do tego uprawnioną. Do odbytu pacjenta, który leży na boku wprowadza się rurkę, którą podawana jest pod odpowiednim ciśnieniem przefiltrowana, ogrzana i wyjałowiona promieniami UV woda. Pacjenci po takim zabiegu z reguły są bardzo zadowoleni. Mówią że czują się lekko, świeżo i mają przypływ energii. Ustępują niektóre dolegliwości, takie jak: wzdęcia, zaparcia oraz poprawia się ich ogólne samopoczucie. Bywa też tak, że niektóre osoby już po jednym takim zabiegu tracą kilka zbędnych kilogramów ( tyle gromadzimy w jelitach zanieczyszczeń) i odzyskują płaski brzuch. Jednak, aby utrwalić te imponujące efekty potrzebne jest kilkakrotne powtarzanie tej metody. A jak wiadomo, taki zabieg wcale nie jest tani i waha się w granicach od 150 do 300zł.

Z powyższego wynika, że hydrokolonoterapia to świetna metoda, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Niestety nie wszystkich stać na taki zabieg, gdyż jest kosztowny i dodatkowo musimy powtarzać go kilkakrotnie w ciągu roku. Dlatego takiemu zabiegowi poddają się przede wszystkim celebryci i osoby zamożne.