Czego nie jeść przy otyłości brzusznej?

Otyłość brzuszna jest bardzo uciążliwa, niby cała sylwetka wygląda dobrze, ale ten wystający brzuch spędza nam sen z powiek. Otyłość brzuszną możemy pokonać przy pomocy odpowiedniego treningu, ale aby przyspieszyć efekty ćwiczeń należy odstawić pewne produkty, których nie należy spożywać przy otyłości brzusznej.

Otyłość brzuszna jest nie tylko nieestetyczna, ale również niezdrowa. Może prowadzić do nadciśnienia tętniczego, problemów z układem krążenia, a także przyczynić się do udaru mózgu, czy zawału. Dodatkowo otyłość obciąża stawy i kości.

Czego unikać przy otyłości brzusznej?

Jasnego pieczywa, makaronu, czy białego ryżu. Unikajmy również produktów ziemniaczanych smażonych na głębokim oleju, typu: placki ziemniaczane, frytki, ziemniaki zapiekane z bekonem, czy tłustym serem, a także tłustego pure ziemniaczanego i chipsów. Ziemniaki warto jeść, ale bez tłuszczu. Unikajmy również mięs tłustych tj. wieprzowiny, wołowiny, czy baraniny. Niewskazane są również bułki słodkie i wypieki polane lukrem. Jeśli chodzi o napoje, powinniśmy zrezygnować z piwa, a także napojów gazowanych, nawet tych typu light.

Co jeść przy otyłości brzusznej?

Do diety warto wprowadzić warzywa, produkty pełnoziarniste, białko w postaci nabiału, ryb morskich, czy chudego drobiu. Oczywiście nie wolno zapominać o owocach. Jeżeli chcesz szybko zobaczyć efekty odwiedź dietetyka, który ustawi Ci odpowiednią dietę dopasowaną do Ciebie.

Oczywiście, sama dieta to nie wszystko. Nie wolno zapominać o regularnych ćwiczeniach.