Czy zumba jest bardziej sportem czy bardziej tańcem?

Większość z nas na pewno spotkała się z takim określeniem, jak zumba nie wiedząc do końca co oznacza. Otóż zumba to połączenie aerobiku i tańca. Z tym określeniem najczęściej możemy spotkać się w siłowni, gdyż prowadzone są tam zajęcia tego typu. Jak się jednak okazuje był to świetny pomysł, aby takie zajęcia wprowadzić, ponieważ cieszą się one świetnym zainteresowaniem. Ten modny i nowoczesny sport chce uprawiać coraz więcej osób, przykładem tutaj może być siłownia grodzisk mazowiecki.

taniec

Zatem wiemy już, co określenie zumba oznacza teraz wyjaśnijmy na czym polega. Zumba polega na wykonywaniu ruchów podobnych do scenicznych ruchów np. Shairy. Dużą rolę odgrywają tu biodra, ręce i nogi. Choreografia Zumby łączy hip – hop, soca, sambę, salsę, merengue, mambo, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Także elementu treningu siłowego ( squat, langue) są wykorzystywane. Ćwiczy się ją przy energicznej muzyce. Zumba wywodzi się z lat 90 – tych, jej twórcą jest Alberto „Berto” Perez – tancerz i choreograf pochodzący z Kolumbii. Jakie korzyści płyną z tego typu zajęć?

Otóż zajęcia z zumby kształtują naszą sylwetkę, gdyż: poprawiają kondycję i pamięć ruchową oraz spalają zbędne kilogramy. Zumba jest też wspaniałą zabawą taneczną. Czas trwania takich zajęć to 60 minut, a ich koszt jest różny w zależności od cennika jaki obowiązuje w danej siłowni.

Zatem okazuje się, że wprowadzenie przez siłownie zajęć z zubmy to znakomity pomysł. Dzięki nim poczujemy się zdrowsi, gdyż zrzucimy zbędne kilogramy. Nasza psychika będzie również w lepszej kondycji, ponieważ te zajęcia bardzo odstresują. Dlatego moi drodzy warto zainwestować w takie zajęcia. Na pewno nie będziemy tego żałować, bo po nich będziemy naprawdę szczęśliwsi. Nie zastanawiajmy się ani chwili dłużej i idźmy zapisać się na te zajęcia.