Domowe maseczki na suchą skórę

   Sucha skóra to problem, który najczęściej widoczny jest w okresie zimy. Dzieje się tak, ponieważ wilgotność powietrza znacznie spada w tym okresie. Suchość skóry najbardziej dotyka policzki, skórę pod oczami, uda, przedramiona, klatkę piersiową i brzuch. Skóra w tych miejscach staje się cieńsza i swędzi. Istnieje wiele przyczyn wywołujących suchość skóry.

maska

Należą do nich m.in. czynniki środowiskowe (mała wilgotność powietrza, niska temperatura, ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia, nadmierny makijaż, czy stosowanie żrących środków myjących), niedobór składników odżywczych (głównie witamin A, E oraz B), problemy skórne (zapalenie skóry, egzema, łuszczyca) oraz problemy z gruczołami łojowymi, które produkują zbyt mało serum. Jak wałczyć z suchą skórą? W tym artykule przedstawię kilka domowych maseczek na suchą skórę, które będziemy mogli zrobić w domu.

   Oto one:

MASECZKA NA TWARZ

Przygotujmy specjalną maseczkę z żółtek jaj, soku pomarańczowego, oliwy z oliwek i soku z limonki. Do miseczki dodajmy składniki w odpowiednich proporcjach – 1 żółtko jajka, 1 łyżeczka soku pomarańczowego, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, kilka kropli wody różanej i kilka kropli soku z limonki. Rano, przed kąpielą, nałóżmy maseczkę na twarz i pozostawmy na około 15 minut. Jest to bardzo skuteczny domowy sposób na suchą skórę.

DOJRZAŁY BANAN

Z dojrzałych bananów zróbmy papkę i nałóżmy ją na twarz i szyję. Pozostawmy ją na jakiś czas, a następnie umyjmy twarz ciepłą wodą.

ŻÓŁTKO

Roztrzepmy żółtko jajka i nałóżmy je na twarz. Pozostawmy je na około 15 minut, a następnie spłuczmy. Stosujmy tę metodę każdego dnia do czasu, aż nasza skóra będzie gładka i nawilżona.

STARTY OGÓREK.

Starty na tarce ogórek nałóżmy na twarz i okolice oczu. Sok z ogórka doskonale wpływa na naszą skórę, daje chłodzący i odświeżający efekt, a dodatkowo napina skórę.

MAJONEZ

Nałóżmy na wysuszoną skórę majonez, może być domowej roboty lub kupiony w sklepie. Wmasujmy go w skórę, pozostawmy na kilka minut, a następnie spłuczmy ciepłą wodą.

JABŁKA

2–3 jabłka, zetrzyjmy na tarce i nałóżmy na skórę. Pozostawmy na około 20 minut, a następnie zmyjmy zimną wodą.

   Jak się okazuje domowych sposobów na suchą skórę jest naprawdę sporo. Ja w tym artykule wymieniłam tylko kilka z nich.