Dyscypliny sportowe, o których wiedzą nieliczni

Jak to mówią, co kraj to obyczaj. Każdy naród ma swoje dziwactwa, niektóre bardzo śmieszne, a inne mniej. Tutaj znajdziecie dyscypliny sportowe, o których istnieniu być może nie mieliście pojęcia.

piła

1. Bossaball – połączenie siatkówki i trampoliny

Prawda, że fajne połączenie, ciekawe jak się w ogóle wymierzają skok, żeby trafić w piłkę 🙂 Ten sport, mimo że w Polsce nie znany, ma już swoich fanów w Brazylii, Kuwejcie i Hiszpanii. W tych krajach istnieje kilka takich klubów sportowych.

Gra odbywa się na ogromnej trampolinie, nad którą zawieszona jest siatka, taka sama jak na boisku do siatkówki. Mecz trwa do momentu, kiedy pierwsza drużyna zdobędzie 25 punktów. Fajne, nie?

azja

 2. Sepak Takraw bądź Footballtennis – połączenie piłki nożnej z siatkówką

Nazwa co najmniej dziwna, jeszcze dziwniej wyglądają zdjęcia rozgrywek z tej dyscypliny sportowej. Jest ona najbardziej popularna z Azji. Czeka w kolejce na włączenie jej na listę nowych dyscyplin olimpijskich.

Gra odbywa się na boisku, takim jak w przypadku badmintona, z tą różnicą, że siatka w omawianej dyscyplinie jest podwyższona o 3 centymetry. Naprzeciw siebie stają dwie drużyny, każda z nich składa się z trzech graczy. Zasada jest prosta, odbijają piłkę nad siatką przy pomocy wszystkich możliwych części ciała z wyłączeniem rąk.

Zapewne o wiele ciekawsze jest oglądanie takich rozgrywek na żywo, niż na zdjęciach.

kobita3.  Lingerie Football League – futbol amerykański w kobiecym wydaniu

Istnieje przekonanie, że kobiety są delikatne, jednak w tym sporcie ono nie obowiązuje. Tutaj płeć piękna walczy według twardych zasad. Od męskiego footballu amerykańskiego różni się przede wszystkim ubiorem. Zawodniczki są ubrane w bieliznę, kask, ochraniacze na ramiona, kolana i łokcie. Ta dyscyplina jest popularna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

box4. Boks szachowy

Jest to nietypowe połączenie spokojnej gry z brutalnym boksem. Podczas zawodów odbywa się jedenaście rund, w tym pięć rozgrywek szachowych i sześć walk bokserskich, wszystko odbywa się naprzemiennie. Wygrywa ten, który pierwszy znokautuje lub wygra grę w szachy. HC hc-pool-hockey-0808-055. Hokej pod wodą

Zawody odbywają się na basenie, a raczej na jego dnie. Nurkowie muszą wepchnąć do bramki przeciwnika półtorakilogramowy krążek. Ta dyscyplina stała się dosyć popularna, nawet rozgrywane są mistrzostwa świata.