Siłownia na poddaszu

Zapewne większość z nas marzy o nienagannej figurze, bez wałeczków tłuszczu na brzuchu, czy też biodrach. Niektórzy z nas, aby to osiągnąć stosują różnego rodzaju diety i ćwiczą, żeby odchudzanie było jeszcze bardziej skuteczne. W tym celu wybieramy się do siłowni, lecz niestety szybko z niej rezygnujemy, gdyż po prostu brakuje nam motywacji oraz czasu.  Dlatego coraz więcej osób, jeśli tylko ma miejsce do zagospodarowania decyduje się na to, aby urządzić siłownię w domu.

siłownia

Dobrym miejscem na zagospodarowanie sobie siłowni jest poddasze. I właśnie w tym momencie dla osób, które kompletnie nie znają się na urządzeniach sportowych powstaje problem, jak zagospodarować sobie siłownię na poddaszu. Spowodowane jest to głównie tym iż zupełnie nie wiedzą jakie sprzęty powinni kupić w sklepie sportowym do takiej domowej siłowni na poddaszu. Dlatego w tym artykule wymienię najważniejsze z nich.

Pierwszym i podstawowym sprzętem, jaki powinien się znaleźć w takiej siłowni jest rowerek treningowy. Dzięki niemu ćwiczymy mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Następny to coraz bardziej popularny wielofunkcyjny atlas do treningu siłowego. Ćwiczy on niemal wszystkie partie mięśniowe m.in. mięśnie klatki piersiowej, grzbietu, barków i bicepsów. Osobom, które mają siedzący tryb pracy przyda się natomiast bieżnia. Można na niej spacerować, truchtać i biegać. Rzeźbi ona mięśnie łydek, ud i pośladków, a także spala nadmiar tłuszczu, co jest niezwykle ważne przy odchudzaniu. Panie z kolei najchętniej widziałyby w swojej siłowni ich ulubione urządzenie, czyli orbitrek. Orbitrek jest to połączenie roweru treningowego, bieżni i stopera. Ćwicząc na tym urządzeniu wzmacniamy nogi, pośladki, a także górne partie ciała, takie jak np. ramiona, barki, klatkę piersiową i plecy.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny w tym, aby taką siłownię na poddaszu urządzić sobie w domu. Pamiętajmy tylko o tym, żeby zachować pomiędzy sprzętami odpowiednią odległość, gdyż tym samym pozwalasz na swobodę ruchów podczas ćwiczeń.