Jaki sport uprawiać zimą?

Zima to okres, w którym nasza kondycja pozostawia wiele do życzenia. Ze względu na mróz i śnieg za oknami większą część czasu spędzamy w domu. Ruszamy się mało, ponieważ jest zdecydowanie za zimno, aby wyjść na rower, czy też rolki. Dlatego brak aktywności fizycznej sprawia, że nabieramy trochę ciałka tu i tam. Tracimy również chęci do jakichkolwiek ćwiczeń. Dlatego moi drodzy nie rezygnujmy z ruchu, nawet zimą. Przecież możemy wynaleźć sobie jakiś sport, który będziemy uprawiać i zimą. Takimi sportami są np. narciarstwo, łyżwiarstwo, czy też snowboard. 

Narciarstwo jest najpopularniejszą dyscypliną sportową, którą uprawia się zwłaszcza zimą. Pewnie większość z nas przynajmniej raz w życiu miała narty na nogach. Nauka jazdy na nartach musi trochę potrwać, dlatego jeżeli pierwsze podejście będzie nieudane to nie poddawajmy się, tylko próbujmy dalej. Dla tych, którzy próbują po raz pierwszy, polecane są stoki o delikatnym nachyleniu, czyli tzw. ośla łączka. Drugim po narciarstwie sportem, który może być uprawiany zimą jest snowboard. Jest to także bardzo popularny sport. Snowboard jest to jazda na desce, która wymaga trochę innej techniki niż jazda na nartach. Dlatego nie dajmy się zwieść pozorom, że jest to łatwa dyscyplina sportu. Jeśli pierwszy raz chcemy zjechać na desce ze stoku poprośmy instruktora o pomoc. Trzecim i zarazem ostatnim sportem, który tutaj wymieniłam, jako sport uprawiany zimą jest łyżwiarstwo. Łyżwiarstwo to inaczej jazda figurowa na lodzie, która może być także szybka. Technika ta nie jest trudna do opanowania, jednak jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z jazdą na łyżwach musimy nastawić się na to, że pierwsze poczynania mogą zakończyć się bolesnymi upadkami na taflę lodu.

Jak to wynika z powyższego, nawet zimą możemy być aktywni fizycznie. Wystarczy tylko z naszej strony odrobina chęci i silna wola, a ruch na pewno zapewni nam dobre samopoczucie.