Kilka powodów, aby zachęcić dzieci do sportu

My dorośli dobrze wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Dlatego, aby być w ciągłym ruchu uprawiamy różnego rodzaju sporty, bo przecież sport to samo zdrowie. Poza tym dzięki niemu znaczne poprawiamy wygląd naszego ciała, a sami mamy lepsze samopoczucie. Dlatego dołóżmy wszelkich starań, aby do uprawiania sportu namówić także nasze dzieci. Dzieci uwielbiają się ruszać, są chętne do poznawania nowej przestrzeni i aktywnej zabawy. Ale czy mimo wszystko zdołamy je namówić do uprawiania sportu? Aby pomóc rodzicom przekonać dziecko, że sport to fajna sprawa przedstawię teraz kilka powodów, na to aby je zachęcić.

piłkia

Po pierwsze jeśli nasze dzieci będą uprawiać sport to wzmocnią swoje ciało. Uprawianie sportu pomoże zbudować ich mięśnie, które w przyszłości ochronią stawy i kręgosłup przed przeciążeniami, bólem i urazami. Po drugie sport uprawiany na świeżym powietrzu już od najmłodszych lat dziecka pomoże mu się zahartować. Dzieje się tak, dlatego że tworzy się u nich układ odpornościowy. Poprzez sport dziecko uczy się także wytrwałości i pokory oraz tego, że wysiłek popłaca. Czwarty powód jest taki, że uprawianie sportu sprawia przyjemność, ponieważ sport może być świetną zabawą. Przebywanie naszego dziecka w ciągłym ruchu, na świeżym powietrzu wycisza je. Z reguły dziecko ma mnóstwo energii i coś z nią musi zrobić, dlatego uprawianie sportu to idealne rozwiązanie. Poprzez sport dziecko uczy się zamieniać walkę w zdrową rywalizację, ponieważ trenując w grupie pojawia się element rywalizacji. Sport dodaje naszym dzieciom pewności siebie, gdyż dzięki niemu może realizować swoje zainteresowania i potrzeby. Dziecko może również znaleźć dla siebie satysfakcjonujące zajęcie, dążyć w nim do perfekcji.

Każde zwycięstwo, dobry wynik, udana rozgrywka to powód do dobrego samopoczucia i lepszej samooceny. Ostatnim powodem, aby uprawiać sport jest to, że sport w szczególny sposób umacnia więzi między ludźmi. Przede wszystkim łączy pokolenia, pozwala wspólnie się czymś zajmować, daje pretekst do oderwania się od codziennych obowiązków.

Myślę, że dzięki powodom, które przedstawiłam łatwiej będzie rodzicom namówić swoje pociechy do uprawiania sportu.