Kto jeszcze chce wiedzieć co dają ćwiczenia na atlasie?

   Atlas to jedno z najczęściej obleganych urządzeń do ćwiczeń siłowych na siłowni. Tutaj zastanowimy się nad tym dlaczego tak jest. W tym celu sprawdzimy jakie partie mięśni można wyrobić na tym przyrządzie przy zastosowaniu regularnych treningów. Przedstawimy wszystkie zalety atlasu do ćwiczeń.

Wzmacniamy mięśnie

Dzięki ćwiczeniom na atlasie, wypracujemy mięśnie klatki piersiowej, barki, mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu, pośladki, bicepsy i tricepsy. Wszystko zależy od rodzaju stosowanych ćwiczeń. Jak widać, na tym przyrządzie można wyrobić wiele partii mięśni, co jest ogromną zaletą.

atlas

Bezpieczny trening

Ćwiczenia na atlasie są bezpieczne. Tutaj nie ma możliwości wykonania gwałtownego ruchu, który mógłby być niebezpieczny dla naszych mięśni, ponieważ obciążenia zawsze są odpowiednio zabezpieczone. Z uwagi na to, ten sprzęt nadaje się dla osób zaawansowanych jak i początkujących.

Łatwość w obsłudze i wielofunkcyjność

Atlasy do ćwiczeń są bardzo łatwe w obsłudze. Dodatkowym atutem jest to, że w zależności od danego modelu, może na nim ćwiczyć kilka osób jednocześnie na różnych stanowiskach.

Dostosowanie wielkości obciążenia do preferencji trenującego jest również bardzo proste. Na takim sprzęcie można wypracować niemal każdą grupę mięśni. Trzeba tylko chcieć.

Szybkie i równomierne efekty ćwiczeń

Ćwicząc na atlasie przy zastosowaniu odpowiedniego treningu, możemy szybko osiągnąć swój cel i wymodelować ciało. Na tym przyrządzie mogą ćwiczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni.

atlas2

Atlas w domowej siłowni? Oczywiście, że tak!

Atlas do ćwiczeń spełni swoją funkcję również w domowej siłowni. Decydując się na dokonanie takiego zakupu, musimy zwrócić uwagę na rodzaje stanowisk przy konkretnym modelu, jego wielkość i sprawdzić czy spełnia normy i posiada odpowiednie certyfikaty.

Atlas do ćwiczeń jest tak popularny, ponieważ jest to urządzenie, na którym w sposób kompleksowy zadbamy o naszą sylwetkę, a dzięki regularnym treningom szybko osiągniemy odpowiednie efekty. Nie bez powodu znajduje on tylu zwolenników, pośród osób ćwiczących.