Makijaż na siłownię: jak go zrobić?

Niektóre z nas chcą wszędzie wyglądać pięknie i bardzo dobrze, przecież w końcu jesteśmy kobietami. Makijaż jest dla nas ważny również na siłowni. Tutaj dowiecie się jaki makijaż sprawdzi się również na siłowni.

 

fitness-850602_960_720Jaki powinien być makijaż na siłownię?

Najlepiej jest kiedy jesteśmy na siłowni bez żadnego makijażu. Jednak jeśli już koniecznie chcemy go mieć, to powinien być on przede wszystkim wodoodporny i lekki. Podczas treningu pocimy się, nasza skóra chce oddychać, więc nie może być przykryta zbyt dużą warstwą podkładu, czy tłustego fluidu. Tutaj używamy tylko lekkich kosmetyków, które nie zatykają porów, w przeciwnym razie zatkane pory przyczynią się do powstawania krost i zaskórniaków.

Na początku wspomnieliśmy o tym, że makijaż powinien być wodoodporny, oczywiście chodzi nam tutaj o tusz do rzęs, którym możemy je podkreślić. Na siłowni powinniśmy zrezygnować z eye-linera oraz cieni do powiek, ponieważ wszystko w ekspresowym tempie może się rozmazać.

Szminka na siłowni?

Też lepiej z niej zrezygnować. Taki makijaż również rozmażemy bardzo szybko np. wtedy, gdy będziemy chcieli napić się wody. Jeżeli jednak nie możesz wyobrazić sobie jednego dnia bez pomalowanych ust, to może warto zainwestować w makijaż permanentny? Jest on trwały, trzyma się przed długi czas i nie wymaga poprawiania. Dzięki temu rodzajowi makijażu wyglądasz pięknie wszędzie, nawet na siłowni. Więcej informacji o makijażu permanentnym znajdziesz na biotekpolska.pl

Źródło: www.biotekpolska.pl
Źródło: www.biotekpolska.pl

Co zrobić po treningu?

Jeśli nasza cera wymaga przykrycie niedoskonałości, to zaraz po skończonym treningu musimy zmyć makijaż w twarzy i zrobić następny, tym razem lepszy i dokładniejszy.

Uwaga!

Najczęstszy błąd to pudrowanie spoconej twarzy zaraz po skończonym treningu. Bardzo szybko chcemy ukryć wszelkie zaczerwienienia. A przecież wystarczy ją umyć wodą i chwilę odczekać aby skóra „złapała” trochę powietrza. I kiedy już ochłoniemy, wtedy wykonajmy ponowny makijaż.