Masaż dla twojej cery – drenujący, pobudzający, wygładzający czy odprężający?

Masaż ma wspaniały wpływ na skórę i w widoczny sposób odmładza. Dlatego też warto poświęcić na niego kilka minut podczas porannego lub wieczornego nakładania kremu. Efekty naprawdę potrafią zaskoczyć! Ale, jak wykonać taki masaż cery? Aby odpowiedzieć na to pytanie powiem teraz, jaj krok po kroku wykonać masaż drenujący, odprężający, pobudzający i wygładzający twarzy. Powiem także, jakie działanie ma każdy z nich. I tak oto:

MASAŻ DRENUJĄCY Z KREMEM REGENERUJĄCYM

Wykonanie:

a) Na serdeczne palce nałóż trochę kremu. Zaczynając od nasady nosa opukuj skórę miejsce przy miejscu pod oczami, aż do skroni. Tą samą drogą wykonaj, masaż tuż pod, a na koniec tuż nad brwiami,
b) w ten sam sposób opukuj skórę od skroni, do nasady nosa, potem od wysokości środka ucha do skrzydeł nosa, a na koniec od płatków uszu do kącików ust,
c) masaż wykonaj jeszcze od czubka brody do kości policzkowych; od skrzydełek nosa, pod kością policzkową, aż do skroni oraz od nasady czoła do zewnętrznych kącików brwi.

Jak działa?

Jest jak ćwiczenie dla skóry. Przyspiesza krążenie i pobudza procesy naprawcze. Taki masaż zmniejsza też obrzęki spowodowane zastojem płynów ustrojowych. Najlepiej powtarzać go trzy razy w tygodniu, kremem z jak największą ilością składników aktywnych: komórek macierzystych, peptydów, witaminą E.

twarz

MASAŻ ODPRĘŻAJĄCY Z KOSMETYKIEM NAWILŻAJĄCYM

Wykonanie:

a) Na oczyszczoną twarz nałóż pędzelkiem warstwę kremu – omiń tylko okolice oczu,
b) zaczynając od szyi, przesuwaj pędzelek w górę, aż do czoła. Rób to delikatnymi, płynnymi ruchami. Pozwól skórze spokojnie wchłonąć krem, a po 5 minutach zetrzyj jego nadmiar chusteczką,
c) na zakończenie przykładaj całe dłonie na różne wysokości po bokach twarzy i przez kilka sekund leciutko uciskaj nimi skórę. Następnie delikatnie rozciągaj ją w kierunku na zewnątrz.

Jak działa?

Najbardziej wyraźny rezultat rozluźnienia rysów twarzy uzyskamy przy użyciu kosmetyku mocno nawilżającego lub z relaksacyjnej serii SPA. Najlepiej wykorzystać do niego także miękki pędzelek z naturalnego włosia.

MASAŻ POBUDZAJĄCY Z ENERGETYZUJĄCĄ MASECZKĄ

Wykonanie:

a) Maseczkę nanieść od nasady nosa do linii włosów. Rozprowadzaj ją i wmasowuj spiralnymi ruchami na boki, aż do skroni. Następnie wzdłuż grzbietu nosa przesuń palce lekko przez środek ust i zatrzymaj pod dolną wargą. Rozprowadź krem na boki unosząc kąciki ust,
b) zaczynając od skrzydeł nosa, środka górnej wargi i środka brody, małymi kółeczkami masuj skórę na boki. Szyję wygładź całą dłonią, od nasady, po brodę.

Jak działa?

Usuwa z twarzy zmęczenie, ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt. Jest świetny na rozpoczęcie dnia lub jako zastrzyk energii przed wieczornym wyjściem. Idealnie współdziała z kosmetykiem pobudzającym, dotleniającym lub z drobinkami złota (często są to maseczki).

twarz2

MASAŻ WYGŁADZAJĄCY Z KREMEM PRZECIWZMARSZCZKOWYM

Wykonanie:

a) Zacznij bez użycia kremu, łapiąc skórę między kciuki i palec wskazujący i oszczypując ją od podbródka w górę, wzdłuż bruzdy nosowo – wargowej i z powrotem. W ten sam sposób postępuj z bruzdami między oczami oraz na czole,
b) rozprowadź krem na czole, policzkach i brodzie długimi pociągnięciami, od środka twarzy, na zewnątrz. Na koniec opuszkami palców wygładź skórę wzdłuż strefy T, ust, brody, szyi.

Jak działa?

To masaż szczególnie nastawiony na wygładzenie fałd i bruzd. Dzięki niemu rysy twarzy stają się łagodniejsze, a cera ładnie zaróżowiona. Najlepsze efekty daje, gdy użyjemy do niego kosmetyku o silnie przeciwzmarszczkowym działaniu.

Jeżeli będziemy stosować powyższe masaże na cerę to możemy być pewni, że wygląd naszej twarzy się znacznie poprawi.