Czy naturalność jest przereklamowana ? Dzień bez makijażu!

Zdanie – dzień bez makijażu dobrze brzmi ! Ma bowiem promować to co w nas piękne:

  • Wyzwolenie,
  • Naturalność,
  • Po prostu piękno.

a

Tylko jak to wygląda w praktyce ? Czy naprawdę dobrze czujemy się bez grama podkładu, czy bez tuszu do rzęs? Myślę, że znaczna większość kobiet odpowiedziałaby krótko – NIE!

Chcemy być piękne dla samych siebie, dla mężów, (dla innych kobiet?) a makijaż bez wątpienia nam w tym pomaga. Tylko nieliczne kobiety wstają rano, obmywają twarz i śmiało mogą wyjść z domu. Większości jednak zajmuję to dużo więcej czasu.

Wszystkie mamy potrzebę czucia się dowartościowaną. Czasem trudno nam przyjmować komplementy ale znacznie pomagają nam one podwyższyć naszą samoocenę. Nie ma w tym nic dziwnego więc, że chcemy wyglądać perfekcyjnie praktycznie w każdej sytuacji. Często zdajemy sobie sprawę, że nie jest to idealne rozwiązanie dla naszej skóry, robimy podkład przed wyjściem do pracy, po 8 – 9 godzinach zmywamy go i w zależności od dalszych planów albo go już nie robimy albo po raz kolejny się malujemy na przykłada wychodząc wieczorem z przyjaciółką na herbatę. Jednak to kwestia dobrego samopoczucia wpływa na to, że właśnie w taki sposób postępujemy.

b

Dla niektórych kobiet na przykład pracujących w korporacji wygląd jest wizytówką. Wolą być niewyspane, niż niemalowane w pracy. Naturalność według większości z nich jest po prostu przereklamowana. A co Wy o tym sądzicie?

Są również kobiety, które chyba same dokładnie nie wiedzą jak wyglądają bez makijażu. Zejście wyrzucić śmieci wiąże się z pół godzinnym robieniem makijażu. Takie kobiety w ogóle go nie zmywają, kładą się pomalowane, dopiero rano zmazują maku up i robią go od nowa. Dla mnie to lekka przesada – dajmy skórze odpocząć. No ale co kto lubi 🙂

Skoro kobiety bardziej podobają się sobie w makijażu, to mężczyznom chyba tym bardziej, prawda? Nie da się ukryć, że żadna z nas nie wygląda rano jak te wszystkie gwiazdy w pościelowych sesjach. Wybór czy chcemy się malować czy nie zależy od nas samych, od naszego samopoczucia i wewnętrznej potrzeby. Wiele salonów piękności posiada urządzenia do makijażu permanentnego. Staję się on zresztą coraz modniejszy. Ale decyzję na temat własnego wyglądu pozostawiam już Wam 🙂