O nie pryszcze! – jak je zlikwidowac w jeden dzień?

O nie pryszcze! – jak je zlikwidować przez jeden dzień? Zapewne nieraz byliśmy źli, że w danym dniu wyskoczyły nam pryszcze na twarzy. Spowodowane było to głównie tym, iż w tym właśnie dniu mieliśmy zaplanowaną imprezę/ spotkanie, a tu taki defekt na twarzy. Co w takiej sytuacji robić? Czy da się je zlikwidować w jeden dzień? Otóż okazuje się, że na szczęście jest to możliwe!!!

Mamy kilka sposobów, aby pozbyć się pryszczy w jeden dzień. Większość z nich to metody całkowicie naturalne, dzięki którym zapobiegniemy dalszemu rozwojowi wyprysków na skórze. Przeczytajcie poniższe wskazówki, a odkryjecie jak szybko pozbyć się niechcianych krostek.

  1. PRZYKŁADANIE LODU

Lód jest często stosowany jako szybki sposób na pozbycie się pryszczy. Wystarczy, że zawiniemy kostkę lodu w kawałek szmatki i przyłożymy do krostki na około 20-30 sekund. Powtarzajmy tę czynność kilka razy w ciągu dnia, a znacznie zmniejszymy stan zapalny, zamkniemy pory i usuniemy brud oraz tłuszcz. Uważajmy jednak, jeśli mamy skłonność do pękających naczynek.

  1. MIÓD ORAZ OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO

Miód oraz olejek z drzewa herbacianego również są wspaniałymi środkami na szybkie usuwanie pryszczy, jednak tylko w pierwszej fazie ich rozwoju. Po umyciu twarzy nałóżmy jeden (lub oba) specyfiki na zmienione miejsca.

  1. PASTA DO ZĘBÓW

Biała pasta do zębów (nie żel) stosowana na pryszcze jest bardzo znanym domowym środkiem na pryszcze. Przed spaniem nałóżmy pastę na wyprysk i pozwólmy jej zaschnąć. Po obudzeniu umyjmy twarz, a zobaczymy, że pryszcz jest już mniejszy. Pasta do zębów powinna pozostać na pryszczu przynajmniej pół godziny. Zastanawiacie się dlaczego zwyczajna pasta usuwa pryszcze? Miętowa pasta do zębów zazwyczaj wysusza krostki i pomaga w szybszym leczeniu. Nie stosujmy tej techniki, jeśli mamy wrażliwą skórę, ponieważ pasta może podrażnić skórę.

4.   SOK Z CYTRYNY

Jeśli zastanawiacie się jak pozbyć się pryszcza na nosie czy czole, sok z cytryny może okazać się bardzo pomocny. Aplikowanie soku z cytryny na zainfekowane miejsca jest jednym z łatwiejszych sposobów na pozbycie się pryszczy. Przed położeniem się spać, wmasujmy trochę soku z cytryny w krostki i pozostawmy na noc. Po takim zabiegu wypryski na pewno będą mniej zauważalne albo całkowicie znikną.

  1. MASECZKA Z MIODU I CYNAMONU

Zmieszajmy ze sobą miód i cynamon, aż uzyskamy klejącą pastę. Następnie nałóżmy taką miksturę na twarz, zostawmy na noc i spłuczmy po przebudzeniu. Zabieg ten powtórzmy kilkukrotnie.

  1. PASTA Z KURKUMY

Innym sposobem na szybkie pozbycie się wyprysków jest stosowanie pasty z kurkumy. Połączmy kurkumę z małą ilością wody i wymieszajmy do uzyskania gęstej pasty. Wsmarujmy papkę w wyprysk i pozostawmy na noc. Żeby nie pobrudzić pościeli, zróbmy to około 30 minut przed pójściem spać. Dzięki temu pasta zdąży zaschnąć i nie odciśnie się na poduszkach.

Stosując powyższe metody możemy pozbyć się całkowicie pryszczy w jeden dzień lub przynajmniej znacznie je zmniejszyć.