Piosenki na zajęcia z zumby

Zumba jest to połączenie aerobiku i tańca. Z tym określeniem możemy spotkać się najczęściej w siłowni, gdyż prowadzone są tam zajęcia tego typu. Jak się okazuje było to świetne posunięcie, żeby takie zajęcia wprowadzić do grafiku siłowni, ponieważ cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to modny i nowoczesny sport, który chce uprawiać coraz większe grono osób, czy to w starszym, czy też w młodszym wieku.tu Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym te zajęcia polegają i jaką muzykę się do nich wykorzystuje. Postaram się to jakoś wyjaśnić.

Tak, więc zumba polega na wykonywaniu ruchów podobnych do scenicznych ruchów np. Shakiry. Dużą rolę odgrywają tu biodra, ręce i nogi. Chorografia zumby łączy hip – hop, soca, salsę, merengue, mambo, sztuki walki oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. Także elementy treningu siłowego (squat, langue) są wykorzystywane. Ćwiczy się ją przy energetycznej muzyce.

Piosenki, które pojawiają się na zajęciach zumby są rozweselające, często w klimacie latino. Może teraz przedstawię kilka tytułów piosenek, które nadawają się na takie zajęcia. Pierwszą moją propozycją jest piosenka Calvina Harissa – Let’s Go Ne – Yo. Drugą z kolei wykonuje Shakira pt. Waka Waka. Utwór Waka Waka jest klasykiem latynoamerykańskim, wykorzystywanym w różnych choreografiach. To nie jedyny utwór Shakiry, który jest wykorzystywany na zajęcia zumby. Następna propozycja to utwór napisany przez Pegate o tytule Grupo Treo. Pojawia się ona na wielu zajęciach, nie tylko z zumby. Czwarta piosenka nosi nazwę Yo te beso, tu me besas. Piąta i zarazem ostatnia już propozycja to Caipirinha Music Video.

Z powyższego wynika, że zajęcia z zumby dają nam wiele korzyści. Dzięki nim poczujemy się zdrowsi, gdyż przy okazji zrzucimy zbędne kilogramy. Nasza psychika będzie także w lepszej kondycji, ponieważ zajęcia te bardzo odstresują. Spowodowane jest to tym, że na zajęciach z zumby włączona jest muzyka, która pozwala się zrelaksować, jak również wyładować nasze złe emocje.