Sporty drużynowe, czyli spędzenia wolnego czasu ze znajomymi

Istnieje naprawdę wiele dyscyplin sportowych, które uprawiamy w pojedynkę lub zespołowo. Postępujemy tak, aby być w ciągłym ruchu. I bardzo dobrze, gdyż sport to samo zdrowie. Dzięki niemu mamy lepszą kondycję fizyczną, zgrabniejsze ciało i lepsze samopoczucie. Uprawianie sportu to także doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi. Dlatego świetnym rozwiązaniem dla nas będzie uprawianie sportów drużynowych. Sporty drużynowe dają nam nie tylko ruch i dobrą zabawę, ale także dużo dużo więcej.

1

Sporty zespołowe zwane również sportami drużynowymi są bardzo ważne dla każdego z nas. Uczą nas przede wszystkim integracji i współpracy z innymi. Dzięki nim uczymy się także ufać drugiemu człowiekowi i polegać na nim. Wszystkie te czynniki w równym stopniu przyczyniają się prędzej, czy później do powstawania wielu przyjaźni, które są już na całe życie. Dlatego w tym artykule postanowiłam również wymienić te sporty drużynowe, które bardzo integrują ludzi.

Pierwszym takim sportem drużynowym jest piłka siatkowa, czyli siatkówka. Siatkówka to sport, w którym biorą udział dwie drużyny, a każda liczy sześć osób. Następnym zespołowym sportem jest koszykówka. W tym sporcie także biorą udział dwie drużyny tylko z tą różnicą, że każda z nich liczy po pięć osób. Drużyny te grają przeciw sobie, próbując zdobyć punkt umieszczając piłkę w koszu. Ostatnim trzecim już sportem drużynowym, który bardzo scala ze sobą zawodników jest piłka nożna. Piłka nożna jest to jedna z najpopularniejszych gier zespołowych. W sporcie tym również biorą udział dwie drużyny, a każda z nich liczy po 11 zawodników. Celem gry jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Zwycięża drużyna, która uczyni to więcej razy.

Jak jasno wynika z powyższego sporty drużynowe to nie tylko ruch i dobra zabawa, ale równie możliwość zaufania drugiemu człowiekowi, co skutkuje zawieraniem przyjaźni na długie lata.