Sporty ekstremalne, wymagają dużej sprawności fizycznej

Zapewne każdy z nas uprawia jakiś sport. Postępujemy tak, ponieważ sport to przede wszystkim samo zdrowie. Dzięki niemu nie tylko będziemy mieli szczuplejszą sylwetkę, ale także lepszą kondycję fizyczną i lepsze samopoczucie. Mamy naprawdę wiele dyscyplin sportowych, które możemy uprawiać do woli. Jedne są bardziej bezpieczne, drugie nieco mniej. W tym artykule postanowiłam wymienić te dyscypliny sportowe, które wymagają od nas dużej sprawności fizycznej, a przy tym zaliczane są do sportów ekstremalnych.

aa

Pierwszą z takich ekstremalnych dyscyplin sportowych jest skok ze spadochronem. Sport ten wykonują przede wszystkim osoby poszukujące mocnych wrażeń. Następny niebezpieczny sport to także skoki tylko, że z wieżowców. Skoki z wieżowców (dream jumping), wykonuje się podobnie, jak skoki na bungee z tą różnicą, że miejsca do takich skoków z reguły są nielegalne. Trzecia z kolei ekstremalna dyscyplina sportowa to poruszanie się na desce po falach, czyli tzw. surfing. Sport ten ma wiele odmian i np. można ślizgać się po wzburzonych falach za pomocą deski i przyczepionego do niej żagla, który wykorzystuje siłę napędową. Takim sportem wodnym, w którym także wykorzystuje się siłę napędową jest jazda na nartach wodnych. Ta ekstremalna dyscyplina sportowa polega na płynięciu na nartach po falach, dzięki prędkości jaką nadaje im motorówka. Trzeba przy tym mocno trzymać linę przymocowaną do pojazdu. Z kolei czwartym ekstremalnym sportem jest paralotniarstwo. Paralotniarstwo polega na pokonywaniu w powietrzu około 300 km. Ostatnią ekstremalną dyscypliną sportową jaką tu wymienię jest kajakarstwo pod warunkiem, że jest to kajakarstwo górskie. Dzieje się tak, ponieważ kajakarstwo górskie pełne jest miejsc, w których są niebezpieczne nurty rzeki i strumieni.

Jak jasno wynika z powyższego mamy naprawdę sporo dyscyplin sportowych, które są ekstremalne. Dlatego przy ich wykonywaniu tak ważna jest sprawność fizyczna osób je uprawiających.