Sporty wodne

Prawie każdy z nas lubi aktywność fizyczną, a co za tym idzie bycie w ciągłym ruchu. I bardzo dobrze, bo to właśnie ruch jest nam potrzebny w tym, abyśmy byli zdrowi i silni. Dzięki niemu mamy np. lepszą kondycję fizyczną, szczuplejszą sylwetkę itd. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie jakiegokolwiek sportu. W tym artykule postanowiłam wymienić kilka sportów związanych z wodą. Sporty wodne, bo o nich tutaj mowa można uprawiać w wodzie, pod wodą lub na jej powierzchni.

sporty wodne

Na początek zajmę się sportami wodnymi uprawianymi w wodzie, a są to m.in. pływanie, snorkeling, pływanie synchroniczne. A więc pływanie to metoda poruszania się w wodzie, którą możemy uprawiać w basenie, jak również w środowisku naturalnym. Drugim sportem uprawianym w wodzie jest snorkeling. Snokeling zaliczany jest do najprostszej formy aktywnej obserwacji życia podwodnego. Osoba, która uprawia snorkeling nazywana jest płetwonurkiem. Wyposażona jest przede wszystkim w maskę, fajkę i płetwy. Płetwonurek unosi się na powierzchni wody z zanurzoną twarzą i obserwuje, to co dzieje się pod nim. Pływanie synchroniczne to również sport uprawiany w wodzie. Polega na połączeniu pływania, gimnastyki i tańca.

Skoro wiemy już jakie sporty wodne uprawiane są w wodzie to teraz omówmy sporty, które uprawia się pod nią. Do takich sportów zalicza się m.in. nurkowanie, freediving, rugby podwodne. Nurkowanie to przebywanie pod wodą przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Natomiast freediving to inna odmiana nurkowania. Polega na przebywaniu pod wodą, ale na wstrzymanym oddechu. Trzecim sportem uprawianym pod wodą jest rugby podwodne. Rugby podwodne to dyscyplina zespołowa, którą uprawia się pod powierzchnią wody w basenie.

W tym artykule zostały mi jeszcze do omówienia sporty wodne, które uprawia się na powierzchni wody. Spośród nich wymieniamy m.in. wioślarstwo, kajakarstwo, narciarstwo wodne. Tak więc wioślarstwo to dyscyplina sportowa polegająca na wprowadzeniu w ruch łodzi za pomocą wioseł. Natomiast kajakarstwo to sport, w którym wykorzystuje się kajaki i kanadyjki. Ostatni już sport związany z wodą, który uprawia się na jej powierzchni to narciarstwo wodne. Narciarstwo wodne polega na jeździe na 1 lub 2 nartach po wodzie za hulającą motorówką.

Jak wynika z powyższego sportów związanych z wodą, które uprawiane są w wodzie, pod nią lub na jej powierzchni jest naprawdę mnóstwo.