Sposoby na zgrabną sylwetkę

Wielu z nas pamięta zapewne czasy kiedy jako nastolatek jadł co chciał i wciąż miał zdrową, wysportowaną sylwetkę. Po 25 roku życia coraz ciężej o taką figurę, gdy nie zadbamy o nasze zdrowie właśnie poprzez ćwiczenia. Ważne abyśmy jak najszybciej zadbali o naszą figurę, jednocześnie dbamy o nasze zdrowie. Ale my często zamiast założyć stary dres i pójść pobiegać bądź na szybki marsz zaczynamy kombinować. Może kupię sobie rower stacjonarny? Jutro po pracy pojadę na siłownię, jak już zapłacę 150zł za karnet, na pewno będzie mnie to motywowało do regularnego chodzenia na zajęcia. Ale niestety w drodze do klubu fitness zawsze coś nam wyskoczy. Skąd to wiem? Ano z autopsji…

basen

No to w takim wypadku może basen? Tak, basen będzie idealny. Akurat okropnie boli mnie kręgosłup, więc pływanie będzie odpowiednie. Będziemy ćwiczyć każdy mięsień do tego już nigdy w pracy nie będziemy narzekać na ból kręgosłupa. Ale co to? Zbyt duża liczba osób pływa na jednym torze? Irytuje Ciebie to? No i tak dalej.

Zastanówmy się zatem razem jakie ćwiczenia się odpowiednie i czy każda osoba może je wykonywać. Czy osoba po rekonstrukcji więzadła może grać w tenisa bądź w coraz popularniejszego w Polsce squasha? Czy kobieta w ciąży może bez obawy o zakażenia infekcyjne dróg rodnych chodzić na basen? Czy każde urządzenie na siłowni jest odpowiednie dla kobiet? Czy domowa mini siłownia da nam motywację do ćwiczeń?

Zacznijmy od tenisa ziemnego

Jakie partie ciała ćwiczymy podczas gdy w tenisa? Tenis jest jednym z najbardziej obciążających nasz organizm pod względem aktywności fizycznej sportów. Podstawą osiągnięcia sukcesu w tenisie ziemnym jest sprawne poruszanie się na korcie. W tenisie bardzo ważne są mięśnie naszych dolnych kończyn, należą do nich mięsień czworogłowy uda, który zapewnia nam stabilność na korcie oraz mięsień brzuchaty łydki, który pomaga nam podczas biegu. Ważnymi mięśniami, których używamy w podczas uderzania piłki rakietą tenisową to również biceps oraz mięśnie brzucha.  Jeżeli zatem jesteśmy po rekonstrukcjach, złamaniach nie powinniśmy grać w tenisa. Dobrym sposobem na wzmocnienie wyżej wymienionych mięśni jest bieg, trucht oraz ścianka wspinaczkowa.

No właśnie, ścianka wspinaczkowa to jest to!

Bardzo polecam. Świetna zabawa z osobą, której się ufa jak również świetne zajęcia dla tych którzy pragną sprawdzić wytrzymałość swoich mięśni. Ale chodzi raczej o mięśnie rąk.  Z pewnością każdy z nas wie ile trzeba włożyć wysiłku, żeby nasze ręce pomogły w wspinaczce.  Dlatego abyśmy mieli silne mięśnie rąk powinniśmy ćwiczyć drążku, który pomoże nam w wzmocnieniu mięśni ramion i pleców.

Zauważyliście zamykające się koło? Chcą grać w tenisa zalecane jest bieganie i ścianka, jak chcemy wspinać się na ściance, zalecane są ćwiczenia na siłowni. Natomiast jeżeli chcesz poprawić ogólną sprawność i wytrzymałość organizmy powinieneś wybrać się na basen. Pływalnia jest miejscem gdzie pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną, dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie, pływanie pełni role profilaktyczną i rehabilitacyjną. Podczas pływania intensywnie pracują mięśnie rąk i nóg.

Pamiętajmy, że ruch to zdrowie. Nie ważne jaką aktywność fizyczną wykonujemy grunt żebyśmy jak najczęściej byli aktywni i uczyli od najmłodszych lat nasze dzieci.