Święta święta i po świętach, a kilogramów przybyło

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na Święta Bożego Narodzenia, czy też Wielkiej Nocy. Czekamy na nie z różnych powodów. Dla jednych jest to czas na spotkania z rodziną i znajomymi. Dla innych jest to okres głębokiego skupienia i zastanowienia się nad sobą. Jednak jedni i drudzy nie wyobrażają sobie świąt bez syto zastawionego stołu. Dlatego w święta nie trudno o nadwagę spowodowaną kilkoma dodatkowymi kilogramami. Dzieje się tak, ponieważ na okres świąteczny z reguły porzucamy wszystkie swoje postanowienia. Jemy co popadnie nie zważając na kalorie, a kilogramy wciąż przybywają.

święta jedzenie

My Polacy jesteśmy bardzo gościnnym narodem. Kiedy już przychodzi okres świąteczny, chcemy, jak najlepiej ugościć naszą rodzinę, znajomych, przyjaciół. Dlatego też przygotowujemy mnóstwo potraw. W naszym świątecznym menu znajdują się sałatki różnego typu, mięsa przyrządzane na różny sposób, czy to na ostro, czy na słodko. Nie może zabraknąć również ryb i to pod każdą postacią. Nie wyobrażamy sobie także świąt bez ciast. Robienie większej ilości ciast bez wątpienia kojarzy nam się z nadejściem świąt. Mamy bardzo dużo rodzajów ciast, które możemy upiec na święta np. biszkopty z galaretką lub kremem, serniki, jabłeczniki oraz makowce. Na Święta Bożego Narodzenia przede wszystkim pieczemy makowce i ciasteczka piernikowe, a Świąt Wielkanocnych nie wyobrażamy sobie bez mazurka i babki. Na pewno każdy z nas ma jeszcze inne pomysły na świąteczne dania , które może przygotować na ten wyjątkowy okres dla swojej rodziny i gości.

Tak więc z powyższego wynika, że okres świąteczny to dla naszego organizmu ciężki czas. Jest to spowodowane głównie tym, że siedzimy przy zastawionych stołach, które kuszą różnorodnością smakołyków. To wszystko w konsekwencji prowadzi do pojawienia się zbędnych kilogramów, które zapewne będziemy próbowali zrzucić wraz z nadejściem Nowego Roku.