Trampolina w ogrodzie, a bezpieczeństwo dzieciaków

W dzisiejszych czasach prawie u każdego z nas w ogrodzie możemy znaleźć trampolinę. Dzieje się tak, ponieważ coraz częściej kupujemy ją na prezent dla dziecka lub jako mebel ogrodowy. No właśnie kupując trampolinę dziecku na prezent pamiętajmy o tym, że będzie ona stała głównie w ogrodzie. Dlatego w tym miejscu pojawiają się liczne pytania – jaką wybrać, która będzie dla niego bezpieczna? Otóż odpowiedź jest prosta, najbezpieczniejsza dla dziecka będzie trampolina z siatką zewnętrzną lub wewnętrzną. W tym artykule postanowiłam wytłumaczyć, dlaczego tak jest i jaka jest różnica między siatką zewnętrzną, a wewnętrzną.

SONY DSC

Tak więc trampolina z siatką zewnętrzną (zamontowaną wzdłuż zewnętrznej krawędzi) zwiększa bezpieczeństwo, uniemożliwiając tym samym użytkownikowi spadnięcie. Trampolina z siatką wewnętrzną posiada natomiast dodatkową zaletę – oddziela skaczącego od stelaża. Służy to przede wszystkim temu, by użytkownik nie uderzył się i by stopa nie dostała się pomiędzy sprężyny. I właśnie taka trampolina jest odpowiednia dla większości użytkowników, a przede wszystkim dla dzieci.

Skoro wyjaśniłam już różnicę między trampoliną z siatką zewnętrzną, a wewnętrzną to teraz przedstawię jeszcze model takiej bezpiecznej trampoliny. Jest to 4 – nożna trampolina ogrodowa z siatką zabezpieczającą z Maibang i certyfikatem bezpieczeństwa TUV GS. Stabilny 4 – nożny stelaż ze stali sprawi, że w trakcie zabawy nasze dzieci będą trzymać się mocno ziemi, a ochraniająca siatka nie pozwoli im skakać za daleko na boki. Materiał PCV zapewni lata użytkowania, a miękka pianka ochroni przed sprężynami, jak wysoki blok przed utratą siatkarskiego punktu.

Jak jasno wynika z powyższego dla dzieci najbezpieczniejsza będzie trampolina z siatką wewnętrzną. Trampolina ta z reguły jest dużych rozmiarów, dlatego zapewne będzie stała w ogrodzie.