TRX – Ćwiczenia na płaski brzuch

Większość z nas zapewne nie słyszało nigdy o TRX. Ale dzięki takim gwiazdom jak Jennifer Lopez zaczyna się to zmieniać. Marzy o tym, aby nasz brzuch wyglądał jak najlepiej, zwłaszcza w okresie letnim. Z tego też względu decydujemy się zrobić absolutnie wszystko, by to osiągnąć. Płaski brzuch najszybciej uzyskamy ćwicząc na różnych sprzętach sportowych.

taśmyJednym z wielu urządzeń, na którym możemy ćwiczyć, aby uzyskać najlepszy efekt płaskiego brzucha jest TRX. TRX jest to urządzenie wyposażone w karabinek, haczyk zabezpieczający oraz pas o szerokości 40 mm, który jest podwójnie zszyty grubą, przeplataną nylonową nicią, co gwarantuje trwałość i odporność na siłę rozciągania. Urządzenie to jest niewielkie, dlatego nie możemy powiedzieć, że mamy za małe mieszkanie żeby na nim ćwiczyć. Na takim urządzeniu można również ćwiczyć w 30 metrach kwadratowych, więc wymówek do ćwiczeń jest mało :-). Zatem w tym artykule przedstawię kilka ćwiczeń na taśmie TRX, dzięki którym uzyskamy płaski brzuch.

1. PODCIĄGANIE KOLAN DO KLATKI PIERSIOWEJ

Przyciągamy kolana i biodra pod klatkę piersiową, do maksymalnego ugięcia kolan. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Pamiętajmy o tym, aby utrzymać ustabilizowany środek ciężkości.

2. SPRINT W MIEJSCU (maksymalnie szybko)

3. SCYZORYK NA TRX

Unosimy biodra do góry spinając brzuch, przyciągamy stopy w kierunku dłoni. Kolana są zawsze proste w maksymalnym ugięciu bioder. Pozostajemy w tej pozycji przez chwilę, następnie wracamy do pozycji wyjściowej pamiętając o ustabilizowaniu środka ciężkości.

4. SPRINT W MIEJSCU (maksymalnie szybko)

5. PODCIĄGANIE KOLAN DO BOKU W PODPORZE

Umieszczamy stopy w uchwytach TRX, kładziemy się na brzuchu. Musimy mieć wyprostowane łokcie i kolana. Utrzymujemy ciało w linii prostej. Jest to pozycja wyjściowa. Następnie jednocześnie przyciągamy kolana i biodra do łokcia lewego, a następnie do łokcia prawego, wykonujemy wdech. Prostując biodra wracamy do pozycji wyjściowej.

6. SPRINT W MIEJSCU (maksymalnie szybko)

Ten zestaw ćwiczeń na taśmie TRX powtarzamy kilka razy. Z tego też względu postanowiłam również przedstawić program ćwiczeń na takiej taśmie dla początkujących i zaawansowanych.

indeks

DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

  • 10 – 12 powtórzeń (ćwiczenie na TRX)
  • 1 minuta sprint
  • 3 x serie

DLA ZAAWANSOWANYCH:

  • 24 – 36 powtórzeń (ćwiczenia na TRX)
  • 1 minuta sprint
  • 3 x serie

Mam taką nadzieję, że dzięki ćwiczeniom na taśmie TRX, które przedstawiłam znacznie polepszycie wygląd swojego brzucha.