rowerek treningowy

Ustawiamy rowerek treningowy do spinningu- jak to zrobić?

Za wysoko lub za nisko ustawiona kierownica może powodować nie tylko dyskomfort podczas ćwiczeń, ale także bóle kolan, czy kręgosłupa. Dowiedz się więcej jak odpowiednio ustawić rowerek treningowy do spinningu i cieszyć się treningiem.Ustawiamy rowerek treningowy do spinningu- jak to zrobić?

rowerek treningowy
źródło: hop-sport.pl

Ustawiając pierwszy raz rowerek do spinningu– czyli jazdy na rowerze przy muzyce w towarzystwie trenera, który wydaje polecenia, możemy poprosić instruktora. Mamy jednak dla was kilka wskazówek, dzięki, którym sami poradzicie sobie z odpowiednim ustawieniem rowerku treningowego. Pierwszą rzeczą, jaką musimy ustawić, jest siodełko, powinno się znaleźć na takiej wysokości, aby w trakcie jazdy, w momencie, gdy pedały ze stopą ustawioną równolegle do podłogi znajdowały się w najniższym punkcie, kolana były lekko ugięte. Kiedy dopasowujemy wysokość siodełka, możemy także stanąć z boku, znajdujemy swoją kość biodrową i ustawiamy siodełko właśnie na takiej wysokości. Siodełko rowerku treningowego powinno być także odpowiednio oddalone od kierownicy. Prawidłowa odległość to długość całego przedramienia z dłonią. Łokieć powinien znajdować się na wysokości siodełka, a palce powinny dotykać środka kierownicy. W czasie pierwszych treningów warto także ustawić kierownice w taki sposób, aby znajdowała się trochę wyżej z siedzenia z czasem warto, aby znajdowała się ona niżej niż siodełko. Ostatnim elementem, jaki ustawiamy, są paski, które po położeniu w nie stopy powinny ją trzymać tak, aby nie wypadła, jednak nie możemy ścisnąć jej za bardzo, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę.

Pamiętajcie, że kiedy ćwiczymy na rowerkach treningowych powinniśmy zadbać o odpowiednie nawodnienie i przygotowanie do takich ćwiczeń. Rowerek treningowy pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w bardzo krótkim czasie, dlatego też spinning cieszy się tak dużą popularnością.