Wybór odpowiedniej trampoliny

Każdy z nas kupując dziecku trampolinę wie, że kupuje ją na długie lata. Dlatego wybór trampoliny powinien być dokładnie przemyślany. Koszt takiej trampoliny nie jest wcale mały, gdyż taka profesjonalna i dobrze zabezpieczona trampolina kosztuje od 1000 zł w górę. Jej cena zależy przede wszystkim od wielkości trampoliny oraz jakości materiału z jakiego jest zrobiona. Zakup trampoliny powinien być dokonany w dobrym sklepie sportowym, a nie w markecie. Na polskim rynku mamy bardzo duży wybór trampolin. Możemy np. wybrać jej kształt, kolor, czy też wielkość. A więc przejdźmy teraz do sedna sprawy i powiedzmy, co taka dobra trampolina powinna mieć.

trampoline

Dobra trampolina składa się z elastycznej batuty rozpiętej na metalowych nóżkach podpartej sprężynami. Jest to materiał bardzo rozciągliwy i szybko powracający do pierwotnej formy. Natomiast jednym z najważniejszych elementów trampoliny jest rama galwanizowana. To właśnie ona zapewnia sztywną konstrukcję trampoliny. Rama galwanizowana powinna być wyprodukowana ze stali. Następnie w skład dobrej trampoliny wchodzi krawędź zabezpieczająca, która zapewnia bezpieczeństwo przy wykonywaniu skoków. Proporcjonalnie, im większa krawędź, tym większe bezpieczeństwo. Ta część trampoliny powinna być wykonana ze sztywnej gąbki, a ta z kolei powinna być szczelnie zamknięta. W takiej trampolinie znajdziemy też sprężyny. To od nich zależy komfort skoków. Te, które posiadają wrzecionowaty kształt zapewniają optymalne odbicie. Warto także zwrócić uwagę, jak przymocowane są sprężyny do maty. Zazwyczaj łączenie zapewnione jest przez trójkątne elementy i mocowane za pomocą ośmiu szwów. Im więcej szwów tym większe bezpieczeństwo.

Również dla bezpieczeństwa dzieci wraz z trampoliną zakupujemy siatki, które chronią boki trampoliny. Siatki te są także dobrym zabezpieczeniem przed zwierzętami.

Jak wynika z powyższego, aby dokonać dobrego zakupu trampoliny trzeba się na tym choć trochę znać albo też poprosić kogoś o pomoc.