Zachowaj zdrowie dzięki uprawianiu sportu

Często zastanawiamy się co możemy zrobić aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Łykamy witaminy, zdrowo się odżywiamy ale to nie jest wystarczające. Możemy wzmocnić nasz organizm poprzez uprawianie jakiegoś sportu.

piłka

   Tutaj każdy musi wybrać dla siebie odpowiednią formę, np. jazdę na rowerze, bieganie, basen czy ćwiczenia z piłką gimnastyczną.
Wiele osób prowadzi siedzący tryb pracy, który sprzyja rozwojowi wszelkich chorób układu krążenia, obciąża kręgosłup oraz zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy typu 2. Dlatego tak ważna jest regularna aktywność fizyczna, mająca dobry wpływ na nasze zdrowie.
Jeżeli przyjemną i zdrową jazdę na rowerze uniemożliwia nam jesienna bądź zimowa pogoda, nie lubimy ćwiczeń na siłowni a chcielibyśmy poćwiczyć w domu, to zawsze możemy sięgnąć po piłkę gimnastyczną.

Ćwiczenia na piłce gimnastycznej umożliwią nam zadbać o swoją formę oraz pomagają utrzymać ładną sylwetkę. Taka forma aktywności jest skierowana dla każdego bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Stosowana u dzieci pomaga korygować wady postawy.
Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są bardzo przyjemne, pomagają w rozwoju poczucia równowagi, mają bardzo dobry wpływ na kręgosłup. Podczas wykonywania ćwiczeń wzmocnisz wiele partii mięśni, zadbasz np. o : mięśnie brzucha, pośladki, uda, przeponę, oraz mięśnie miednicy.
Dzięki gimnastyce z piłką dbamy o układ oddechowy, krążeniowy, zmniejszamy dolegliwości związane z pracą mięśni i stawów jak oraz pracujemy nad utrzymaniem kondycji fizycznej przy minimalnym obciążeniu organizmu.

Piłka gimnastyczna jest bardzo praktyczna i lekka, można na niej wykonywać różne ćwiczenia w pozycji leżącej lub siedzącej. Ważne jest również, to że wykonujesz ćwiczenia gdzie tylko chcesz: w domu, na sali gimnastycznej bądź w plenerze. Piłka do ćwiczeń powinna być dostosowana do wzrostu osoby, która będzie na niej ćwiczyć. Podczas siedzenia na piłce, kąt pod kolanem powinien mieć dziewięćdziesiąt stopni.